Alert: 6/20/2019 Hello Members, Vllaznimi soccer club is looking to hire trainers an…

Alert

Hello Members,

Vllaznimi soccer club is looking to hire trainers and managers for the upcoming season. These are paid positions and we are looking for qualified individuals.

Qualifications:
1. Experience registering teams with EDP and Morris Counties
2. Experience training teams at the youth level
3. Experience in High School or College coaching positions
4. NJ Youth Soccer Certifications – National Licenses Preferred
5. Experience with managing tournaments and leagues

Alert: 6/14/2019 Te Nderuar Prinder, Sonte ne ora 7:20 do te vizitojme ne shtepi n…

Alert

Te Nderuar Prinder,

Sonte ne ora 7:20 do te vizitojme ne shtepi nje nxenese te shkolles sone, vajza e Perparim dhe Dita Zhaku, qe ndodhi ne nje aksident te rrezikshem para nje muaj. Kushdo qe esht i lire bashke me femijet le te urdherojne te adresa 228 Market Street Elmwood Park NJ.

Faleminderit

Dear Parents,

Tonight at 7:20 pm we will visit a member and student of our school, the daughter of Perparim and Dita Zhaku, who was in a terrible car accident over a month ago. Anyone who is available can meet us with the children at 228 Market Street Elmwood Park NJ.

Thank you

Alert: 6/13/2019 Të dashur prindër, Një kujtesë se në rase ju dhe fëmija juaj …

Alert

Të dashur prindër,

Një kujtesë se në rase ju dhe fëmija juaj jeni të interesuar për të marr pjesë në shetitjen shkollore këtë e shtunë me daten 15 qershor në Dorney Park Wildwater Kingdom Pennsylvania, autobusi do të niset nga qendra në ora 9:30 të mëngjesit. Çmimi është $40.00.

Faleminderit!

Dear Parents,

A reminder that if you and your child/children are interested in attending the school field trip this Saturday June 15 to Dorney Park Wildwater Kingdom Pennsylvania, bus will be leaving the center at 9:30 am. Cost is $40.00 per person.

Thank you!

Alert: 6/07/2019 Të Nderuar Anêtarë, Qendra Kulturore Shqiptaro Amerikane në Ri…

Alert

Të Nderuar Anêtarë,

Qendra Kulturore Shqiptaro Amerikane në Riverdale NJ ju ftonë të bashkoheni në festivalin e fundvitit shkollor i cili do të mbahet me 9 Qershor 2019 në orën 2:00 mbas dite deri në mbrêmje. Ky festival do të shërbeje pêr zbavitjen e fëmijëve. Gjithashtu do të ketë aktivitete tê ndryshme kulturore. Hyrja do të jete $20.00/ makin.
Pjesmarrja juaj është e rëndesishme për ne. Ju mirë presim!

Me Respekt,
Këshilli I QKSHA

Dear Members,

The Albanian American Cultural Center of Riverdale NJ invites all members to join a fun-filled end of school year festival for the children which will be held at the center on June 9, 2019 at 2 pm. Entry is $20.00 per car. Your presence is important to us!

Respectfully,
The Board of AACC

Alert: 6/06/2019 Të nderuar anëtar Sot (e Enjte) 6 qershor dhe Nesër (e xhuma) 7 qer…

Alert

Të nderuar anëtar Sot (e Enjte) 6 qershor dhe Nesër (e xhuma) 7 qershor, familja Serjani ka hap konak për të ndjerën Milfera Reçi prej orës 5:00pm deri 9:00pm.
Konaku do të jetë në Xhaminë tonë në adresën:
90 Riverdale Rd
Riverdale, NJ
– Lusim Allahun fuqiplotë të ndjerën ta mëshiron dhe familjes sabrin të ja shtojë. Amin.

Këshilli i Xhamisë – AACC
Riverdale, NJ

Alert: 6/04/2019 “Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi” Me keqardhje ju l…

Alert

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

Me keqardhje ju lajmerojmë se ka ndërruar jetë Milfera Reçi shoqja e Agni Serjani, e bija e Gafur Reçit.
Falja e xhenazes dhe varrimi i të ndjerës do të bëhet nesër (e Mërkurë) 5 Qershor në ora 12:00pm tek Xhamia në Riverdale, NJ.
AACC shpreh ngushëllime familjes dhe lusim Allahun që tja fal xhenetin të ndjerës.

Këshilli i Xhamisë – AACC
Riverdale, NJ

Alert: 6/03/2019 Lajmërim Të nderuar vëllezër dhe motra! Nesër (e Martë) 4 Qe…

Alert

Lajmërim

Të nderuar vëllezër dhe motra!
Nesër (e Martë) 4 Qershor është dita e Fitër Bajramit. Lusim Allahun fuqiplotë të na pranoj agjërimin dhe lutjet tona InshAllah.

-Namazi i Sabahut falet në ora 5:00am
-Ligjerata fillon në ora 7:00am
-Fitër Bajrami falet në ora 8:00am

Këshilli i AACC dhe imamët e Xhamisë ju urojmë nga zemra
Urime Fitër Bajrami, plot shëndet, bereqet dhe lumturi ne familjet e juaja.

Me Respekt
Këshilli i AACC
Riverdale, NJ